Zpětný leasing nemovitosti se v posledních letech stává populární formou financování zejména v případě, kdy se osoba ocitá ve finanční tísni a majetku hrozí exekuce. Jak vám může zpětný leasing pomoci, jaké jsou jeho výhody a na co si dát pozor?

Vysvětlení pojmu zpětný leasing nemovitosti

S pojmem leasing máme většinou spojený nákup osobního automobilu nebo nákup stroje. Zkrátka zařízení, na které v současné době nemáme peníze, ale chceme jej užívat. Proto uzavíráme smlouvu s leasingovou společností. Ta se stává vlastníkem daného předmětu a klient jí hradí dohodnutou výši splátek. Po celou dobu není majitelem a má určitá omezení při disponování s předmětem. Majitelem se stává až na konci smluvního vztahu, a to při splnění předem stanovených podmínek.

Zpětný leasing nemovitostí má podobný průběh. Zpětný odkup nemovitosti znamená, že nemovitost prodáte a získáte dohodnutou kupní cenu.

Se společností následně klient uzavírá nájemní smlouvu a platí dohodnuté nájemné.

Předem jsou stanoveny podmínky zpětného odkupu nemovitosti. Po uhrazení závazků je rovněž možné na nemovitost žádat hypoteční úvěr a nabýt ji zpět do vlastnictví.

Smlouva

k výkupu nemovitosti
 • Mezi vámi a budoucím majitelem.
 • Smlouva se vždy připraví individuálně (na míru).
 • Podpisy se úředně ověří.
Náhled
postup

Výkup je přehledný a transparentní

Vše dostanete předem ke kontrole a prostudování. Smlouvy, které budete podepisovat, si můžete prostudovat, případně konzultovat s advokátem.

Kdy pomáhá zpětný odkup nemovitosti

Zpětný odkup nemovitosti vám podá pomocnou ruku ve chvíli, kdy jste ve finanční tísni a hrozí vám exekuce a následné zabavení majetku. Získáváte téměř okamžitě nutné finanční prostředky pro úhradu stávajících dluhů. Zároveň není nutné stěhování a nadále užíváte dům nebo byt tak, jak jste byli zvyklí.

Výši splátek si sjednáváte podle aktuálních finančních možností. Je možné si je rozložit i na několik desítek let tak, aby nebyly nebezpečnou zátěží rodinného rozpočtu.

Odkupující společnost se postará i o nepříjemná jednání s vašimi věřiteli a dohlédne na umoření (zaplacení) stávajících dluhů. Nadále platíte jen jednu dohodnutou splátku.

Zpětný leasing nemovitostí pomáhá klientům, kteří by už nedosáhli na úvěr v bance. Zároveň je díky zpětnému leasingu možné získat vyšší částku než v případě půjčky. Zpětný odkup je dostupný i osobám s nižšími příjmy.

Po dobu trvání nájmu neplatíte pojištění a nemáte povinnost vyšší investice do nemovitosti. O její údržbu se stará vlastník. Také se můžete rozhodnout, zda budete chtít nemovitost zpět do vlastnictví nebo si pořídíte jinou, která bude lépe odpovídat vašim představám.

Jak probíhá výkup

Na Výkup - daň z nemovitosti, blog

Postup výkupu je velmi jednoduchý

 1. Vyplňte žádost. 
 2. Připravíme vám nabídku s maximální možnou výkupní cenou.
 3. Dohodneme se, zda budete chtít zůstat v nájmu.
 4. Zpracujeme smluvní dokumentaci a zašle vám ji k prostudování.
 5. Podpis smluv a vyplacení peněz.

 

Žádost o výkup nemovitosti

Výhody zpětného leasingu nemovitosti

 1. Jednoduchý postup
 2. Rychlé jednání, rychlé získání hotových peněz.
 3. Odvrácení exekuce v případě tíživé finanční situace.
 4. Bez nutnosti stěhování a závažných životních změn.
 5. Nemovitost máte stále v užívání.
 6. Platíte pouze jednu dohodnutou výši splátky.
 7. Po splacení úvěru je možné získat nemovitost zpět do vlastnictví.
 8. Po dobu nájemního vztahu má vlastník povinnost údržby i platby pojištění.

Nájemní smlouva

k výkupu nemovitosti
 • S vámi a novým vlastníkem.
 • Smlouva se vám připraví na míru.
 • Podpisy se neověřují.
Vzor smlouvy
Výhody našeho výkupu

Neskončíte bez střechy nad hlavou

Nemovitost nemusíte po výkupu opouštět a můžete se s námi domluvit na jejím dalším používání

Zpětný odkup nemovitosti

Zpětný odkup nemovitosti můžete využít i v případě, že potřebujete rychle hotovost na úhradu jiné nemovitosti. Je zřejmé, že při současné vysoké poptávce na trhu s nemovitostmi má přednost ten kupující, který dokáže okamžitě nákup financovat. Díky rychlému výkupu nemovitostí, takovou výhodu získáte. Pak samozřejmě nedochází k uzavření nájemní smlouvy.

Před podpisem smluvní dokumentace se dohodnete na postupu přepisu nemovitosti a konkrétních termínech předání.

Milada Urbanová
Milada Urbanová
Read More
“Potřebovali jsme rychle prodat dům a získat z prodeje peníze na vyplacení jiných závazků. Vše proběhlo rychle a v pořádku. Mohu doporučit”
Tomáš Výškrabka
Tomáš Výškrabka
Read More
“Byla radost s vámi spolupracovat! Peníze jsme měli na účtě ještě ten samý den při podpisu kupní smlouvy.”
Lenka Vogelová
Lenka Vogelová
Read More
“ Dostala jsem na vás doporučení od své kamarádky. Bylo pro nás důležité, abychom dostali rychle co nejvíc peněz a to jsme dostali! ”
Previous
Next
Petr Holub

Petr Holub

Se společností spolupracuji několik let. Oceňuji transparentní podmínky, lidský přístup ke klientům a snahu najít nejvýhodnější způsob financování.

Zpětný leasing dle příslušného zákona nanebízíme, pouze zprostředkováváme výkup, pronájem a následný prodej nemovitostí.

NaVýkup.cz © 2022. Všechna práva vyhrazena. Veškeré údaje uvedené na těchto webových stránkách se nevztahují ke spotřebitelským úvěrům dle zákona č. 257/2016 SB, které nenabízíme a ani nezprostředkováváme.